Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays, Pre-BiasedPanasonic Electronic Components XN0438100L
XN0438100L
5S-XN0438100L
XN0438100L
TRANS NPN/PNP PREBIAS 0.3W MINI6
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 100mA |
| Resistor - Base (R1) (Ohms): | 500mA |
| Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms): | 50V |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 47k |
| Vce: | 4.7k |
| Vce Saturation (Max) @ Ib: | 4.7k |
| Ic: | 80 @ 5mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 10V / 50 @ 100mA |
| Frequency - Transition: | 10V |
| Power - Max: | 250mV @ 300??????A |
| Mounting Type: | 10mA / 250mV @ 5mA |
| Package / Case: | 100mA |