Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays, Pre-BiasedPanasonic Electronic Components XN0431500L
XN0431500L
5S-XN0431500L
XN0431500L
TRANS NPN/PNP PREBIAS 0.3W MINI6
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 100mA |
| Resistor - Base (R1) (Ohms): | 50V |
| Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms): | 10k |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | - |
| Vce: | 160 @ 5mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib: | 10V |
| Ic: | 250mV @ 300??????A |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 10mA |
| Frequency - Transition: | 500nA |
| Power - Max: | 150MHz |
| Mounting Type: | 80MHz |
| Package / Case: | 300mW |