XN0121500L
5S-XN0121500L
XN0121500L
TRANS 2NPN PREBIAS 0.3W MINI5
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:-
Transistor Type:2 NPN - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max):100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):50V
Resistor - Base (R1) (Ohms):10k
Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms):-
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic:160 @ 5mA
Vce:10V
Vce Saturation (Max) @ Ib:250mV @ 300??????A
Ic:10mA
Current - Collector Cutoff (Max):500nA
Frequency - Transition:150MHz
Power - Max:300mW