Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays, Pre-BiasedFMA10AT148 FMA10AT148-ND
FMA10AT148-ND
5S-FMA10AT148-ND
FMA10AT148-ND
Rohm Semiconductor
Product Description
| Packaging: | 3000 |
| Series: | Tape & Reel (TR) |
| Transistor Type: | Not For New Designs |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 2 PNP - Pre-Biased (Dual) |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 100mA |
| Resistor - Base (R1) (Ohms): | 50V |
| Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms): | 1k |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 10k |
| Vce: | 33 @ 5mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib: | 5V |
| Ic: | 300mV @ 500??????A |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 10mA |
| Frequency - Transition: | 500nA |
| Power - Max: | 250MHz |
| Mounting Type: | 300mW |