Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays, Pre-BiasedRohm Semiconductor EMB10T2R
EMB10T2R
5S-EMB10T2R
EMB10T2R
TRANS 2PNP PREBIAS 0.15W EMT6
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Transistor Type: | 2 PNP - Pre-Biased (Dual) |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 100mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 50V |
| Resistor - Base (R1) (Ohms): | 2.2k |
| Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms): | 47k |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 80 @ 10mA |
| Vce: | 5V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib: | 300mV @ 250??????A |
| Ic: | 5mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 500nA |
| Frequency - Transition: | 250MHz |
| Power - Max: | 150mW |