Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays, Pre-BiasedPanasonic Electronic Components DMG963H10R
DMG963H10R
5S-DMG963H10R
DMG963H10R
TRANS PREBIAS NPN/PNP SSMINI5
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 100mA |
| Resistor - Base (R1) (Ohms): | 50V |
| Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms): | 47k |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 4.7k |
| Vce: | 47k |
| Vce Saturation (Max) @ Ib: | 10k |
| Ic: | 80 @ 5mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 10V / 30 @ 5mA |
| Frequency - Transition: | 10V |
| Power - Max: | 250mV @ 500??????A |
| Mounting Type: | 10mA |
| Package / Case: | 500nA |
| Package / Case: | - |
| Other: | 125mW,Surface Mount,SOT-665,SSMini5-F4-B, |