Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays, Pre-BiasedPanasonic Electronic Components DME914C10R
DME914C10R
5S-DME914C10R
DME914C10R
TRANS NPN PREBIAS/PNP SSMINI6
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| Transistor Type: | 1 NPN Pre-Biased |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 1 PNP |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 100mA |
| Resistor - Base (R1) (Ohms): | 500mA |
| Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms): | 50V |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 12V |
| Vce: | 4.7k |
| Vce Saturation (Max) @ Ib: | 47k |
| Ic: | 80 @ 5mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 10V / 270 @ 10mA |
| Frequency - Transition: | 2V |
| Power - Max: | 250mV @ 500??????A |
| Mounting Type: | 10mA / 250mV @ 10mA |
| Package / Case: | 200mA |
| Package / Case: | 500nA |
| Other: | 300MHz,125mW,Surface Mount,SOT-563,SOT-666 |