Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays, Pre-BiasedPanasonic Electronic Components DMC561000R
DMC561000R
5S-DMC561000R
DMC561000R
TRANS 2NPN PREBIAS 0.15W SMINI5
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Transistor Type: | 2 NPN - Pre-Biased (Dual) |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 100mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 50V |
| Resistor - Base (R1) (Ohms): | 47k |
| Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms): | - |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 160 @ 5mA |
| Vce: | 10V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib: | 250mV @ 500??????A |
| Ic: | 10mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 500nA |
| Frequency - Transition: | - |
| Power - Max: | 150mW |