Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays, Pre-BiasedPanasonic Electronic Components DMA561010R
DMA561010R
5S-DMA561010R
DMA561010R
TRANS PREBIAS DUAL PNP SMINI5
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | - |
| Transistor Type: | 2 PNP - Pre-Biased (Dual) |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 100mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 50V |
| Resistor - Base (R1) (Ohms): | 10k |
| Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms): | 10k |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 35 @ 5mA |
| Vce: | 10V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib: | 250mV @ 500??????A |
| Ic: | 10mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 500nA |
| Frequency - Transition: | - |
| Power - Max: | 150mW |