Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays, Pre-BiasedDiodes Incorporated DCX100NS-7
DCX100NS-7
5S-DCX100NS-7
DCX100NS-7
TRANS NPN/PNP PREBIAS SOT563
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Transistor Type: | 1 NPN |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 1 PNP - Pre-Biased (Dual) |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 50mA |
| Resistor - Base (R1) (Ohms): | 100mA |
| Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms): | 50V |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 10k |
| Vce: | 1k |
| Vce Saturation (Max) @ Ib: | 10k |
| Ic: | 30 @ 5mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 5V / 33 @ 5mA |
| Frequency - Transition: | 5V |
| Power - Max: | 300mV @ 500??????A |
| Mounting Type: | 10mA |
| Package / Case: | 500nA |
| Package / Case: | 250MHz |
| Other: | 150mW,Surface Mount,SOT-563,SOT-666,SOT-563 |