Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays, Pre-BiasedPBLS4004D 1727-5700-2-ND
1727-5700-2-ND
5S-1727-5700-2-ND
1727-5700-2-ND
| Packaging: | 0 |
| Series: | 3000 |
| Transistor Type: | - |
| Current - Collector (Ic) (Max): | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 1 NPN Pre-Biased |
| Resistor - Base (R1) (Ohms): | 1 PNP |
| Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms): | 100mA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 700mA |
| Vce: | 50V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib: | 40V |
| Ic: | 22k |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 22k |
| Frequency - Transition: | 60 @ 5mA |
| Power - Max: | 5V / 300 @ 100mA |
| Mounting Type: | 5V |
| Package / Case: | 150mV @ 500??????A |
| Package / Case: | 10mA / 310mV @ 100mA |
| Other: | 1A,1??????A,100nA,150MHz,600mW |
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors