MAC15-008
5S-MAC15-008
MAC15-008
TRIAC 600V 15A TO220AB
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | - |
| Triac Type: | Standard |
| Voltage - Off State: | 600V |
| Current - On State (It (RMS)) (Max): | 15A |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): | 2V |
| Current - Non Rep. Surge 50: | 150A @ 60Hz |
| 60Hz (Itsm): | 50mA |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max): | 40mA |