CQ220-12M SL
5S-CQ220-12M SL
CQ220-12M SL
TRIAC 12A TO-220
Product Description
Packaging:Bulk
Series:-
Triac Type:Internally Triggered
Voltage - Off State:600V
Current - On State (It (RMS)) (Max):12A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max):2.5V
Current - Non Rep. Surge 50:-
60Hz (Itsm):50mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max):25mA