T700203504BY
5S-T700203504BY
T700203504BY
SCR PHASE CTRL MOD 2000V 350A
| Series: | - |
| Voltage - Off State: | 2000V |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): | 3V |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max): | 150mA |
| Voltage - On State (Vtm) (Max): | 1.4V |
| Current - On State (It (AV)) (Max): | 350A |
| Current - On State (It (RMS)) (Max): | 550A |
| Current - Hold (Ih) (Max): | - |
| Current - Off State (Max): | 30mA |
| Current - Non Rep. Surge 50: | 9100A |
| 60Hz (Itsm): | 10000A |