T700183504BY
5S-T700183504BY
T700183504BY
SCR PHASE CTRL MOD 1800V 350A
Series:-
Voltage - Off State:1800V
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max):3V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max):150mA
Voltage - On State (Vtm) (Max):1.4V
Current - On State (It (AV)) (Max):350A
Current - On State (It (RMS)) (Max):550A
Current - Hold (Ih) (Max):-
Current - Off State (Max):30mA
Current - Non Rep. Surge 50:9100A
60Hz (Itsm):10000A