T700183004BY
5S-T700183004BY
T700183004BY
SCR PHASE CTRL MOD 1800V 300A
Series:-
Voltage - Off State:1800V
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max):3V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max):150mA
Voltage - On State (Vtm) (Max):1.6V
Current - On State (It (AV)) (Max):300A
Current - On State (It (RMS)) (Max):470A
Current - Hold (Ih) (Max):-
Current - Off State (Max):30mA
Current - Non Rep. Surge 50:7700A
60Hz (Itsm):8400A