T700142504BY
5S-T700142504BY
T700142504BY
SCR PHASE CTRL MOD 1400V 250A
Product Description
Packaging:Bulk
Series:-
Voltage - Off State:1400V
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max):3V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max):150mA
Voltage - On State (Vtm) (Max):-
Current - On State (It (AV)) (Max):250A
Current - On State (It (RMS)) (Max):-
Current - Hold (Ih) (Max):-
Current - Off State (Max):-
Current - Non Rep. Surge 50:-
60Hz (Itsm):Standard Recovery