T627122064DN
5S-T627122064DN
T627122064DN
SCR FAST SW 1200V 200A TO200AB
| Series: | - |
| Voltage - Off State: | 1200V |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): | 3V |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max): | 150mA |
| Voltage - On State (Vtm) (Max): | 2.1V |
| Current - On State (It (AV)) (Max): | 200A |
| Current - On State (It (RMS)) (Max): | 315A |
| Current - Hold (Ih) (Max): | - |
| Current - Off State (Max): | 25mA |
| Current - Non Rep. Surge 50: | 4000A @ 60Hz |
| 60Hz (Itsm): | Standard Recovery |