T607081854BT
5S-T607081854BT
T607081854BT
SCR FAST SW 175A 800V TO-93
Product Description
Packaging:Bulk
Series:-
Voltage - Off State:800V
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max):3V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max):150mA
Voltage - On State (Vtm) (Max):1.85V
Current - On State (It (AV)) (Max):175A
Current - On State (It (RMS)) (Max):275A
Current - Hold (Ih) (Max):-
Current - Off State (Max):25mA
Current - Non Rep. Surge 50:4500A @ 60Hz
60Hz (Itsm):Standard Recovery