T607041854BT
5S-T607041854BT
T607041854BT
SCR FAST SW 175A 400V TO-93
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | - |
| Voltage - Off State: | 400V |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): | 3V |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max): | 150mA |
| Voltage - On State (Vtm) (Max): | 1.85V |
| Current - On State (It (AV)) (Max): | 175A |
| Current - On State (It (RMS)) (Max): | 275A |
| Current - Hold (Ih) (Max): | - |
| Current - Off State (Max): | 25mA |
| Current - Non Rep. Surge 50: | 4500A @ 60Hz |
| 60Hz (Itsm): | Standard Recovery |