T600161504BT
5S-T600161504BT
T600161504BT
SCR PHSE CTRL MOD 1600V 150A
Product Description
Packaging:Bulk
Series:-
Voltage - Off State:1600V
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max):3V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max):150mA
Voltage - On State (Vtm) (Max):1.8V
Current - On State (It (AV)) (Max):150A
Current - On State (It (RMS)) (Max):235A
Current - Hold (Ih) (Max):-
Current - Off State (Max):25mA
Current - Non Rep. Surge 50:3650A
60Hz (Itsm):4000A