T600061804BT
5S-T600061804BT
T600061804BT
SCR PHSE CTRL MOD 600V 175A
| Series: | - |
| Voltage - Off State: | 600V |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): | 3V |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max): | 150mA |
| Voltage - On State (Vtm) (Max): | 1.8V |
| Current - On State (It (AV)) (Max): | 175A |
| Current - On State (It (RMS)) (Max): | 275A |
| Current - Hold (Ih) (Max): | - |
| Current - Off State (Max): | 25mA |
| Current - Non Rep. Surge 50: | 5000A |
| 60Hz (Itsm): | 5500A |