T600041504BT
5S-T600041504BT
T600041504BT
SCR PHSE CTRL MOD 400V 150A
| Series: | - |
| Voltage - Off State: | 400V |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): | 3V |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max): | 150mA |
| Voltage - On State (Vtm) (Max): | 1.55V |
| Current - On State (It (AV)) (Max): | 150A |
| Current - On State (It (RMS)) (Max): | 235A |
| Current - Hold (Ih) (Max): | - |
| Current - Off State (Max): | 25mA |
| Current - Non Rep. Surge 50: | 3650A |
| 60Hz (Itsm): | 4000A |