T510055004AQ
5S-T510055004AQ
T510055004AQ
SCR PHASE CTRL MOD 500V 50A
Series:-
Voltage - Off State:500V
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max):3V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max):150mA
Voltage - On State (Vtm) (Max):3.5V
Current - On State (It (AV)) (Max):50A
Current - On State (It (RMS)) (Max):80A
Current - Hold (Ih) (Max):-
Current - Off State (Max):10mA
Current - Non Rep. Surge 50:1200A @ 60Hz
60Hz (Itsm):Standard Recovery