CYNB25-1200PT
5S-CYNB25-1200PT
CYNB25-1200PT
SCR 25A 1200V NON-ISOLAT TO-220A
Product Description
| Packaging: | Tube |
| Series: | - |
| Voltage - Off State: | 1200V |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): | 1.3V |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max): | 40mA |
| Voltage - On State (Vtm) (Max): | 1.6V |
| Current - On State (It (AV)) (Max): | 16A |
| Current - On State (It (RMS)) (Max): | 25A |
| Current - Hold (Ih) (Max): | 50mA |
| Current - Off State (Max): | 5??????A |
| Current - Non Rep. Surge 50: | 320A |
| 60Hz (Itsm): | 350A |