C380BX500
5S-C380BX500
C380BX500
THYRISTOR DSC 200V 310A TO200AB
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | - |
| Voltage - Off State: | 200V |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): | 3V |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max): | 150mA |
| Voltage - On State (Vtm) (Max): | 2.85V |
| Current - On State (It (AV)) (Max): | 310A |
| Current - On State (It (RMS)) (Max): | 500A |
| Current - Hold (Ih) (Max): | - |
| Current - Off State (Max): | 20mA |
| Current - Non Rep. Surge 50: | 5000A |
| 60Hz (Itsm): | 5500A |