Thyristors - DIACs, SIDACsLittelfuse Inc. K1500E70RP3
K1500E70RP3
5S-K1500E70RP3
K1500E70RP3
SIDAC 140-170V 1A TO92
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Voltage - Breakover: | 140 ~ 170V |
| Current - Breakover: | 10??????A |
| Current - Hold (Ih) (Max): | 150mA |
| Current - Peak Output: | 1A |