Thyristors - DIACs, SIDACsK2500SRP 1294-K2500SRP-CHP
1294-K2500SRP-CHP
5S-1294-K2500SRP-CHP
1294-K2500SRP-CHP
Littelfuse Inc.
Product Description
| Packaging: | 2500 |
| Series: | Tape & Reel (TR) |
| Voltage - Breakover: | Active |
| Current - Breakover: | 240 ~ 280V |
| Current - Hold (Ih) (Max): | 10??????A |
| Current - Peak Output: | 150mA |
| Operating Temperature: | 1A |
| Package / Case: | -40??????C ~ 125??????C (TJ) |
| Supplier Device Package: | DO-214AA |
| Other: | SMB,DO-214, |
Related special
- TE Connectivity
- 1 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- In stock
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- Molex
- Hand Crimp Tool JHTR1031C
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors