Diodes - Zener - SingleRohm Semiconductor VDZT2R7.5B
VDZT2R7.5B
5S-VDZT2R7.5B
VDZT2R7.5B
DIODE ZENER 7.5V 100MW VMD2
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 7.5V |
| Tolerance: | ??????2% |
| Power - Max: | 100mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 30 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 500nA @ 4V |