Diodes - Zener - SingleRohm Semiconductor VDZT2R5.1B
VDZT2R5.1B
5S-VDZT2R5.1B
VDZT2R5.1B
DIODE ZENER 5.1V 100MW VMD2
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 5.1V |
| Tolerance: | ??????2% |
| Power - Max: | 100mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 80 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 2??????A @ 1.5V |