Diodes - Zener - SingleRohm Semiconductor VDZT2R16B
VDZT2R16B
5S-VDZT2R16B
VDZT2R16B
DIODE ZENER 16V 100MW VMD2
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 16V |
| Tolerance: | ??????2% |
| Power - Max: | 100mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 50 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100nA @ 12V |