Diodes - Zener - SingleRohm Semiconductor UDZVTE-176.2B
UDZVTE-176.2B
5S-UDZVTE-176.2B
UDZVTE-176.2B
DIODE ZENER 6.2V 200MW UMD2
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 6.2V |
| Tolerance: | - |
| Power - Max: | 200mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 60 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 1??????A @ 3V |