Diodes - Zener - SingleRohm Semiconductor UDZVTE-175.1B
UDZVTE-175.1B
5S-UDZVTE-175.1B
UDZVTE-175.1B
DIODE ZENER 5.1V 200MW UMD2
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 5.1V |
| Tolerance: | - |
| Power - Max: | 200mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 80 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 2??????A @ 1.5V |