UDZSTE-176.8B
5S-UDZSTE-176.8B
UDZSTE-176.8B
DIODE ZENER 6.8V 200MW UMD2
Product Description
UMD2
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):6.8V
Tolerance:??????2%
Power - Max:200mW
Impedance (Max) (Zzt):40 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:500nA @ 3.5V