UDZSTE-175.6B
5S-UDZSTE-175.6B
UDZSTE-175.6B
DIODE ZENER 5.6V 200MW UMD2
Product Description
UMD2
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):5.6V
Tolerance:??????2%
Power - Max:200mW
Impedance (Max) (Zzt):60 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:1??????A @ 2.5V