UDZ5V6B-7
5S-UDZ5V6B-7
UDZ5V6B-7
DIODE ZENER 5.6V 200MW SOD323
Product Description
SOD-323
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):5.6V
Tolerance:??????2%
Power - Max:200mW
Impedance (Max) (Zzt):60 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:1??????A @ 2.5V