Diodes - Zener - SingleDiodes Incorporated UDZ5V1BF-7
UDZ5V1BF-7
5S-UDZ5V1BF-7
UDZ5V1BF-7
DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD323F
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 5.1V |
| Tolerance: | ??????2% |
| Power - Max: | 500mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 80 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 2??????A @ 1.5V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 950mV @ 10mA |