Diodes - Zener - SingleDiodes Incorporated UDZ4V7B-7
UDZ4V7B-7
5S-UDZ4V7B-7
UDZ4V7B-7
DIODE ZENER 4.7V 200MW SOD323
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 4.7V |
| Tolerance: | ??????2% |
| Power - Max: | 200mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 100 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 2??????A @ 1V |