Diodes - Zener - SingleVishay Semiconductor Diodes Division TZMC12-GS08
TZMC12-GS08
5S-TZMC12-GS08
TZMC12-GS08
DIODE ZENER 12V 500MW SOD80
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 12V |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power - Max: | 500mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | - |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100nA @ 9.1V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.5V @ 200mA |