TZMB4V3-GS08
5S-TZMB4V3-GS08
TZMB4V3-GS08
DIODE ZENER 4.3V 500MW SOD80
Product Description
SOD-80
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):4.3V
Tolerance:??????2%
Power - Max:500mW
Impedance (Max) (Zzt):90 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:1??????A @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.5V @ 200mA