TZMB16-GS08
5S-TZMB16-GS08
TZMB16-GS08
DIODE ZENER 16V 500MW SOD80
Product Description
MINI-MELF
Packaging:Digi-Reel?
Series:Automotive
Voltage - Zener (Nom) (Vz):Active
Tolerance:16V
Power - Max:??????2%
Impedance (Max) (Zzt):500mW
Current - Reverse Leakage @ Vr:40 Ohm
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:100nA @ 12V
Operating Temperature:1.5V @ 200mA