TZMB12-GS08
5S-TZMB12-GS08
TZMB12-GS08
DIODE ZENER 12V 500MW SOD80
Product Description
MINI-MELF
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:Automotive
Voltage - Zener (Nom) (Vz):Active
Tolerance:12V
Power - Max:??????2%
Impedance (Max) (Zzt):500mW
Current - Reverse Leakage @ Vr:20 Ohm
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:100nA @ 9.1V
Operating Temperature:1.5V @ 200mA