TZM5250B-GS08
5S-TZM5250B-GS08
TZM5250B-GS08
DIODE ZENER 20V 500MW SOD80
Product Description
MINI-MELF
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:Automotive
Voltage - Zener (Nom) (Vz):Active
Tolerance:20V
Power - Max:??????5%
Impedance (Max) (Zzt):500mW
Current - Reverse Leakage @ Vr:25 Ohm
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:100nA @ 15V
Operating Temperature:1.1V @ 200mA