Diodes - Zener - SingleVishay Semiconductor Diodes Division TLZ5V1A-GS08
TLZ5V1A-GS08
5S-TLZ5V1A-GS08
TLZ5V1A-GS08
DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD80
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | Automotive |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | Active |
| Tolerance: | 5.1V |
| Power - Max: | ??????2% |
| Impedance (Max) (Zzt): | 500mW |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 20 Ohm |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 2??????A @ 2V |
| Operating Temperature: | 1.5V @ 200mA |