Diodes - Zener - SingleRohm Semiconductor TFZVTR6.8B
TFZVTR6.8B
5S-TFZVTR6.8B
TFZVTR6.8B
DIODE ZENER 6.8V 500MW TUMD2M
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 6.8V |
| Tolerance: | - |
| Power - Max: | 500mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 8 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 2??????A @ 3.5V |