Diodes - Zener - SingleRohm Semiconductor TFZVTR5.6B
TFZVTR5.6B
5S-TFZVTR5.6B
TFZVTR5.6B
DIODE ZENER 5.6V 500MW TUMD2M
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 5.6V |
| Tolerance: | - |
| Power - Max: | 500mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 13 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5??????A @ 2.5V |