Diodes - Zener - SingleRohm Semiconductor TFZVTR4.3B
TFZVTR4.3B
5S-TFZVTR4.3B
TFZVTR4.3B
DIODE ZENER 4.3V 500MW TUMD2M
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 4.3V |
| Tolerance: | - |
| Power - Max: | 500mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 40 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5??????A @ 1V |