Diodes - Zener - SingleRohm Semiconductor TFZVTR39B
TFZVTR39B
5S-TFZVTR39B
TFZVTR39B
ZENER DIODE
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 39V |
| Tolerance: | ??????3% |
| Power - Max: | 500mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 85 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 200nA @ 30V |