Diodes - Zener - SingleRohm Semiconductor TFZVTR36B
TFZVTR36B
5S-TFZVTR36B
TFZVTR36B
ZENER DIODE
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 36V |
| Tolerance: | ??????3% |
| Power - Max: | 500mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 75 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 200nA @ 27V |