Diodes - Zener - SingleRohm Semiconductor TFZVTR3.9B
TFZVTR3.9B
5S-TFZVTR3.9B
TFZVTR3.9B
ZENER DIODE
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 3.9V |
| Tolerance: | ??????4% |
| Power - Max: | 500mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 50 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5??????A @ 1V |